Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.
Co nového ve stavebnictví je dneska možné? Třeba chytrý dům? Dům ovládaný a řízený na dálku? Dům, který si sám vyrábí elektřinu? Co se třeba ještě před 10-15 lety zdálo utopií, je dnes běžnou součástí domů. Pro ty, kteří by si chtěli své domy inovovat a udělat je chytřejší, byl určen odborný seminář v Centru Veronica Hostětín.
Ekologický institut Veronica pořádal 7. listopadu 2018 exkurzi do dvou ekologických domů - soběstačného bydlení Petra Baxanta v Brně a na Kaprálův mlýn v Ochozu u Brna. Účastníci na vlastní oči viděli řadu experimentů a vychytávek, které jsou v dnešní době možné.
Od začátku července do konce září mohla veřejnost hlasovat v anketě Brněnský strom roku. Do finále se dostalo šest stromů navržených veřejností, neziskovými organizacemi nebo odborníky. Veřejnost rozhodla, že Brněnským stromem roku 2018 se stane douglaska tisolistá v zahrádkářské kolonii na Kraví hoře. Anketu Brněnský strom roku i letos vyhlásil Ekologický institut Veronica na podporu zájmu o městskou zeleň a její ochranu. Slavnostní vyhlášení ankety Brněnský strom roku proběhne dnes u vítězného stromu zahrádkářské kolonii Kraví hora II.
Nejlepší týmy žáků základních a středních škol z celé republiky dnes v rámci soutěže CO2 liga představily v pražském Senátu svou celoroční práci. Hlavní cenu získaly hned tři týmy žáků – tým Badatelé ze základní školy Vnorovy, tým ČOPN ze ZŠ Brigádníků z Prahy 10 a tým Anežčata ze ZŠ Anežky České v Ústí nad Labem. Vzdělávací soutěž pořádá Ekologický institut Veronica již poosmé. Jejím cílem je upozornit na to, jak se do našich životů v budoucnu promítne klimatická změna a co můžeme dělat pro zmírnění jejích dopadů.
Každému, koho zajímá problematika změny klimatu v nejširších souvislostech a chce poznat možnosti udržitelných řešení, bude patřit letošní Letní škola klimatu, udržitelnosti a soběstačnosti. Pořádá ji koncem srpna Ekologický institut Veronica v Hostětíně. Nejnovější poznatky z oboru přiblíží přední čeští odborníci a doplní je řadou konkrétních praktických příkladů a ukázek. Samozřejmou součástí budou i exkurze do míst, kde již udržitelná řešení fungují.
Petřínská rozhledna v Praze, brněnský Špilberk, nejvyšší kostelní věž v ČR v Plzni - to je jen zlomek v počtu městských dominant, které se v sobotu večer na hodinu ponoří do tmy. Zapojí se do Hodiny Země, celosvětové akce na ochranu klimatu. V České republice se zúčastní 13 statutárních měst, bezmála 80 dalších obcí, na 70 firem a tisíce jednotlivců. Kampaň koordinuje Ekologický institut Veronica.
Už 60 obcí, z toho sedm statutárních měst, přes 40 firem a více než tisíc domácností již veřejně vyjádřilo svůj závazek k ochraně klimatu. Zapojí se do Hodiny Země - celosvětové kampaně, při které na hodinu zhasnou světla - a tím dají najevo, že jim osud země není lhostejný. Ostatní mají čas do soboty 24. března 2018 - kdy o půl deváté večer Hodina Země začíná. Kampaň v ČR organizuje Ekologický institut Veronica.
Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, letos přivítá svůj jedenáctý ročník. Dne 24. března 2018, od 20.30 do 21.30 hodin, obce vypnou svá veřejná osvětlení a nasvětlení významných památek, lidé zhasnou světla ve svých bytech, firmy a podniky uspořádají veřejné vzdělávací či kulturní akce. Účastníci tak dají i letos najevo svou podporu ochraně životního prostředí a připomenou nám i sobě, že bychom měli konat. Kampaň v České republice koordinuje Ekologický institut Veronica.
Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy